Kaybolan Motivasyon Nasıl Geri Gelebilir?

Merhaba, ben sürekli ( bir çoğumuz gibi) diyete bir heves başlıyorum. 1-2ay güzel de gidiyor. Sonra bir bakıyorum ki, minik minik yemek, hele de içinde tatlı barındırmayan bir diyet bana göre hiç değil. Yani belki yanlış düşünüyorum ama, bence bir kaçamak günü yada öğünü olmalı. Çünkü bu yaşımıza kadar sağlıklı beslenmeyen bizler şoklanıyoruz resmen. Sizler motivasyonu nasıl sağlıyorsunuz? yada motivasyonunuz gidince ne yapıyorsunuz paylaşabilir misiniz?

Merhabalar oncelikle şunu soylemeliyim :) diyette tatli isteğiniz oluyorsa mutlaka karbonhidrattan kısıtlı besleniyorsunuzdur.ve bu yuzden ani acikmalar tatli krizleri titremeler meydana geliyordur.dengeli ve sağlıklı bir diyet ile tatli krizlerinizin önüne gecebilirsiniz.bazi gunler tabikide tatli tuketilebilir.ancak seçtiğimiz tatli cesidi ve tatli tukettigimizde menünüzden neler cikarmamiz gerektigini bilmeliyiz.

Benimde bugunlerde ne yemekte ne sporda motivasyonum hic yok sadece yoga yapıyorum ama bir ftness gibi degil tabiki bu.butun kan hormon değerlerime baktırdım.kendimi asiri yorgun ve halsiz hissediyorum.sporumu yaparsam eski enerjime donecegimi biliyorum ama ne zaman ve nasil sabah yataktan spatulayla kalkmaktan sıkıldim.enerjimi nasil geri getirebilirim ne yapabilirim?

Yukarı