FitOnline Forum Kuralları

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

admin

Admin
Yetkili Kişi
#1
FitOnline Forum, bilimsel bir bilgi danışma forumu değildir. Konular hem bilimsel hem de deneyimsel olarak açılacaktır.

FitOnline Forum Üyeliği Hakkında
FitOnline Forum üyelik ücretsiz olup; Birbirinden çeşitli içerikler, videolar ve iletişim ile sitemiz vazgeçilmeziniz olacak. Sizlerin sağlıklı olmasını istiyor ve bu konuda sizlere yardımcı olmaya hedefliyor. Üyeler, üyelik adları ve gönderdikleri iletilerden şahsen sorumlu olup, yazılarının kamuya açık hale geleceğini, internet arama motorlarında ve diğer internet kaynaklarında yayınlanabileceğini kabul ederler. Diğer taraftan üye tarafından üyelik iptali mümkün olmadığı gibi, siteye eklenen iletilerin silinmesi mümkün değildir. Üye olmayanlar siteye bilgi ekleyemeyecekler, ancak siteyi gezebileceklerdir.

Sitenin tıbbi danışmanlık sağlama gayesi bulunmamaktadır. Sitenin amacı genel olarak deneyimlerinizi paylaşmanız için kurulmuş olup, şahsi sağlık sorunlarınız için lütfen diyetisyeninize, doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Site yönetiminin veya site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur. Forum, sağlıklı yaşam, diyet ve spor ile ilgili paylaşımlar esası üzerine kurulmuş olup, farklı amaç güdenlerin kayıtları silinecektir.

Forum Kuralları:
Forumumuza, deneyimlerinizi barındıran yazılar yazabilirsiniz. Forumumuzda kanun, ahlak ve adaba aykırı yazılar yazmak, müstehcen fotoğraflar eklemek ya da link vermek kesinlikle yasaktır. Aksini yapanların derhal erişim yetkileri alınacaktır.

Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya deneyimin doğuracağı problemlerden kullanıcının kendisi mesuldür. Forumumuz bir bilgi ve deneyim paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya deneyimleri kullanma özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.

Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular yeniden açılamaz.

Forumun resmi dili Türkçe'dir.

Kısa Mesaj Yolu ile hiç bir soru sorulamaz. Yorum ve sorularınızı yazacağınız yer sadece forumlardır.

Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

Türkçe imla kurallarına uymayan, küçük harfle başlayan konu başlıkları ve cümleler silinecektir.

Mesaj yazarken sadece büyük harf kullanmak bağırmak ve sayısızlık anlamına geleceği için cümlenizin tamamını kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden, özetleyen şekilde seçmeniz gerekmektedir. Konu ile alakalı olmayan başlıklar silinebilir. Bunlara yapılan itirazlar önemsenmeyecektir.

Foruma yazılacak konular ilgili konu başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz, aksi takdirde forumunuzun yönetim tarafından silinmesi söz konusu olacaktır.

Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle müstehcen ya da siyasi Resimler seçilmemeli ve kesinlikle bir siyasi partinin simgesi olan logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde üyeliğiniz silinecektir!

Foruma uzun süre girmeyip, herhangi bir konuda mesaj yazmayanların üyelikleri silinebilir buna itiraz hakkınız yoktur.

Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yönetici inisiyatifindedir.

Forum yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve foruma girişi yasaklanır. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla eMail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda aktif olan üyeliği derhal silinir.

Site ve Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek Adminlerin veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Hiç bir forum hakkında (özellikle FitOnline Forum hakkında) veya kişi ve kurumları karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Aksine tutum izleyen Üyelerin üyelikleri hiç bir ihtarda bulunmaksızın derhal silinecektir!

Başka bir üye için ahlaka ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, ya da forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.

Forum Kurallarına uymayan katılımcıların forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtarda bulunulmaksızın da yapılabilir.

Forum Kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra geçerli hale gelir.

Siteye üye olan her üye, Üyelik kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmediği yönünde bir beyanat kabul edilemez.

Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen site yöneticilerine bildiriniz. Ayrıca üye, bu durumda süresiz BAN edilecektir. (Erişimi durdurulacaktır).

Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden site yönetimi sorumlu değildir. Unutmayınız ki foruma yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Üyeliğinizin iptali, üye isminizin değiştirilmesi, iletilerinizin silinmesi gibi talepleriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Bu sözleşme ile bizi (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen uygunsuz veya gayriyasal verilerin tarafımızdan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız. Site içinde mevzuata aykırı iletilerden sorumlu olmadığımız halde, uygunsuz görülen ileti ve bilgileri sileceğimiz gibi, üyeliğin askıya alınması yoluna gideceğimizi kabul etmektesiniz.
 
Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı